Koolitus kõigile, kes puutuvad kokku kriiside või raskete aruteludega, mis võivad eskaleeruda meediasse ning kahjustada organisatsiooni, sektori või inimese mainet.
Reputatsioonikriise peetakse kaasaegses juhtimises üheks olulisemaks riskifaktoriks, mis võib mõjutada ettevõtte majanduslikku käekäiku. Tänapäevane tühistamiskultuur on muutnud ühiskonna konfliktsemaks ning suurendab tõenäosust, et iga inimene või ettevõte võib sattuda avaliku rünnaku alla.
Seetõttu juhtuvad aina sagedamini raskesti prognoositavad kriisid või rasked arutelud, mis eskaleeruvad meediasse ja võivad olla kahjulikud kohaliku omavalitsuse, tippjuhi, rahvusvahelise või börsiettevõtte, samuti oma reputatsiooni alusel töötava ettevõtte jaoks (advokaadibüroo, nõustamis- ja konsultatsiooniettevõte).
Paljud Eesti omavalitsused, ettevõtted ja riigiasutused puutuvad kokku keeruliste ühiskondlike protsessidega, millel lasub lisaks avalikkuse ja kohalike inimeste tähelepanu, kuid milles organisatsioon jääb tihti üksi.
Kellele?
Oodatud on nii avaliku kui ka erasektori ja vabaühenduste esindajad, kelle ametikoht nõuab oma projekti, valdkonna, osakonna või organisatsiooni tekkinud avalike konfliktide ennetamist ja maandamist.
Õpiväljundid
Koolitusel osaleja:
- Mõistab, miks ja mis loogika järgi arenevad kaasaegsed konfliktid ja oskab neid ette näha, tagades õigeaegse sekkumise ja maandamistegevused.
- Mõistab, millised kogukondlikud ja poliitilised konfliktid ja vastasseis, raskete olukordade ennetamine ja edukas lahendamine.
- Teab, millised tegevused saab rakendada võimalike riskide maandamiseks ja oskab valida, milliseid neist on sobilik rakendada oma organisatsioonis.
- Oskab orienteeruda puhkenud kriisis, võtta ette hädavajalikud sammud ja liikuda lahenduse poole.
Koolituse teemad
- Sissejuhatus konfliktiteooriasse – Soodustavad tegurid, viimase aja suurimad ohvrid, näited Eestist ja lähiriikidest ning kuidas on nendega hakkama saadud.
- Oleme konfliktis. Mida teha? – Konflikti ära tundmine, õigeaegse ja hilise sekkumise teooria ja näited. Konflikti lahendamise üldine loogika ja nipid. Maandamise ja ettevalmistamise näited ja sammud.
- Olen konfliktis. Mida teen? – Viie-seitsme stsenaariumi arutelu stsenaariumite alusel.
- Grupiarutelu ja koolitaja kommentaarid.
- Nipid konfliktiolukorra maandamiseks ja lahendamiseks – Toome kokku üldised ja valdkonnaspetsiifilised lahendused ja maandavad tegevused.
Koolituspäev on sisutihe, kuid aktiivne, millest iga osaleja saab kaasa praktilise põhimõtete kogumiku õpitu rakendamiseks.
Maht
Koolituspäeva maht on 6 akadeemilist tundi.
Koolitaja

Akkadiani partner Julia Piilmann on kommunikatsiooniekspert, kellel on ulatuslik kogemus energeetika ja keskkonnaalaste projektide juhtimisel ja kaasamistegevuste korraldamisel. Ta on juhtinud mitmeid tähelepanuväärseid projekte, sealhulgas VKG biotoodete tehase, maavarade teemaplaneeringute ja Suure Väina püsiühenduse kaasamistegevusi.
Tema supervõime on kogukonnaprojektid, kaasamine ja sisekommunikatsioon. Ta on kogenud sõnumite väljatöötaja ja levitaja, samuti tegeleb ta meediategevuse efektiivsuse jälgimise ja analüütikaga, pakkudes klientidele väärtuslikke ülevaateid kommunikatsioonitulemuste kohta.
Kui on küsimusi, saada meile kiri | ![]() | koolitus@akkadian.eu |