Avaleht » Koolitus » Edukas kaasamine konfliktsetel teemadel

Edukas kaasamine konfliktsetel teemadel

Koolitus on suunatud neile, kes peavad
igapäevaselt kokku puutuma kriitiliste teemadega, kaasates erinevaid osapooli.

Mitmed Eesti KOV-id, ettevõtted ja riigiasutused on puutumas kokku keeruliste ühiskondlike protsessidega, millele lisaks lasub avalikkuse ja kohalike inimeste tähelepanu, kuid milles KOV/riigiasutus jääb üksi. Oma riigi ja KOVide kogemuse põhjal töötasime välja koolituse, mis võtab kokku meie senise konflikti lahendamise ja kaasamise kogemuse ja varustab esmaste teadmistega keerulise olukorra ära juhtimiseks. Akkadianis me usume, et kaasamine ja kogukonnad on peamine edu ja kestvate otsuste alustala.

Mida konfliktsemaks on arenenud teema, seda vähem on selle summutamisel abiks klassikaline või sotsiaalmeedia, mis konflikti ei lahenda. Õpime, kuidas viia arutelu väljapoole meediaruumist ning kus ja kuidas sünnivad otsused. Kuna ühtegi organisatsioon ega protsess ei saa eksisteerida ilma avalikkuse toetuseta, vaatame kuidas tagada inimeste kaasatust ja toetada neid muutuse vastu võtmisel, millised olukorrad viitavad lähenevale kriisile ja millised instrumendid on olemas olukorra päästmiseks/parandamiseks.

Oodatud on nii avaliku kui ka erasektori ja vabaühenduste esindajad, kelle ametikoht nõuab oma projekti, valdkonna, osakonna või organisatsiooni kriiside ärahoidmise ja ning erinevate seotud osapoolte kaasamist.

Koolitusel osaleja:

  • Oskab ennast ette valmistada ja kindlustada konfliktse teema puhul.
  • Oskab eristada erinevaid liike konflikte ja rakendada nende puhul tõhusaid meetmeid.
  • Tunneb kaasamise peamiseid instrumente ja oskab neid rakendada.
  • Tänane olukord kaasamises – Toetavad ja vastu töötavad trendid, viimased teooriad kaasatuse valdkonnas ja lahendused, mida nad pakuvad, Eesti olulisemate näidete käsitlemine.
  • Mis on kaasamine? Mismoodi see töötab? – Parimad näited, parimad tulemused ja mis aitas neid tagada. Avalikkuse toetuse tagamise mehhanismid. Ühe/kahe suurima kaasamisprotsessi analüüs: mis läks valesti?
  • Ideaalne kaasamine (vabal valitud teemal) – Kuidas alustame, mis riskidega arvestame, mis vahenditega neid maandamine, kuidas tagame tulemuse.
  • Valesti läinud kaasamised ja sõge aktivism – Kuidas töötame konflikti olukorras ja lahendame selle minimaalsete reputatsioonikadudega.

Koolituspäev on sisutihe, kuid aktiivne, millest iga osaleja saab kaasa praktilise põhimõtete kogumiku õpitu rakendamiseks.

Koolituspäeva maht on 6 akadeemilist tundi.

Akkadiani partner Julia Piilmann on kommunikatsiooniekspert, kellel on ulatuslik kogemus energeetika ja keskkonnaalaste projektide juhtimisel ja kaasamistegevuste korraldamisel. Ta on juhtinud mitmeid tähelepanu­väärseid projekte, sealhulgas VKG biotoodete tehase, maavarade teemaplaneeringute ja Suure Väina püsiühenduse kaasamistegevusi.

Tema supervõime on kogukonnaprojektid, kaasamine ja sisekommunikatsioon. Ta on kogenud sõnumite väljatöötaja ja levitaja, samuti tegeleb ta meediategevuse efektiivsuse jälgimise ja analüütikaga, pakkudes klientidele väärtuslikke ülevaateid kommunikatsioonitulemuste kohta.

Akkadiani õppekorraldus ja privaatsuspoliitika